A fény és a színek

A Napból érkező fény az elektromágneses sugárzás része, amely különböző hullámhosszú sugárzásokat foglal magában. A látható fény tartománya 380 és 750 nanométer közötti, ebbe esik az UV és az infravörös sugárzás közötti tartomány. Ez a fény, amikor a szemünket éri, színészlelést vált ki, amely a rövidebb hullámhosszú ibolyakéktől a hosszabb hullámhosszú pirosig terjedő spektrumban változik.

A Napból érkező fény az elektromágneses sugárzás látható spektruma, több más rövidebb és hosszabb hullámú sugárzás között. A fény a látható sugárzás, mint inger által kiváltott érzet illetve észlelet. A szemünk számára látható sugárzás az UV és az Infra sugárzás 380 és 750 nanométer közötti tartománya. A látható színképtartomány különböző részeiből szemünket érő sugárzás színészlelést vált ki.

A látható színképtartomány a (rövid hullámhosszak) az ibolyakék és a piros (hosszabb hullámhosszak) sugárzási tartománya.

A fény hatásai

A Nap egy közepes méretű csillag, amely hőt és fényt bocsát ki, éltetve ezzel bolygónkat. Az emberek ősidők óta tisztelték, hiszen napenergiája nélkülözhetetlen az élet fennmaradásához. A napfény nemcsak a természetes környezetre, például az időjárásra és a növények növekedésére van hatással, hanem az emberi szervezetre is, hiszen hozzájárul a D-vitamin termeléséhez és az általános jólléthez.

01

D-vitamin termelés

A Nap segíti a szervezet D-vitamin termelését, ami létfontosságú a csontok és az immunrendszer számára.

02

Időjárás és árapály

A Nap melege szabályozza az időjárást, a szelet és az árapályjelenségeket.

03

Fotoszintézis és állatvilág

A napenergia létfontosságú a növények fotoszintéziséhez, és hatással van az állatok növekedésére és viselkedésére.